Jak odměnit vaše zaměstnance?


Většina zaměstnanců chce mít ve svém zaměstnání pocit, že je jejich manažeři a nadřízení oceňují. Pokud od vás uvidí uznání a respekt, bude je to více motivovat a připívat k jejich spokojenosti na pracovišti. Jako vedoucí pracovník můžete udělat hodně věcí, kterými svým zaměstnancům zpříjemníte pobyt v práci a ukážete jim, že si jich vážíte. Péče o zaměstnance je důležitá. Vede ke zvýšené produktivitě zaměstnanců, vysoké pracovní morálce, pocity uspokojení z práce, vytváření pozitivní atmosféry na pracovišti a loajální a oddané zaměstnance.

Jak se tedy můžete starat o své zaměstnance?

Bezpečné a čisté pracoviště

Základem, který by měl být téměř samozřejmostí, je čisté a bezpečné prostředí na pracovišti. Příjemné pracovní prostředí vede k lepší produktivitě. Můžete k tomu dopomoci, pokud najmete úklidovou firmu, která se bude o prostory pravidelně starat, postarat se o dobré osvětlení nebo instalovat zabezpečovací systém.

práce

Nabídněte konkurenční výhody

Spokojené zaměstnance tvoří i systém odměn a benefitů. Tím, že jim dáte o pět dní více dovolené, než je dáno zákonem, skutečně neukazujete, že byste si svých zaměstnanců nějak zvláště vážili. Zkuste být trochu kreativní. Poskytněte jim třeba příspěvek na zubaře, flexibilní pracovní dobu, možnost home office, členství v posilovně, vstupenky na kulturní akce nebo jiné výhody.

práce

Propagační předměty

Propagační nebo také reklamní předměty mohou být skvělým doplňkem v systému odměňování zaměstnanců. Reklamní předmět může tvořit prakticky cokoliv, tak proč nevyrobit něco, co vaši zaměstnanci budou opravdu využívat? Například flash disk, zápisník na poznámky nebo třeba i sluchátka, které mohou využívat při práci.

Naplánujte společné akce

Jednou za čas naplánujte společnou akci pro vedení a vaše zaměstnance. Ty mohou mít nejrůznější podobu, například teambuildingový výlet, společná večeře nebo brunch, večírek, piknik a mnoho dalšího.