Zip sáčky s posuvným jezdcem na dovolené ve Vysokých Tatrách


Cestujete rádi do zahraničí, například na Slovensko, protože je tu mnoho krásných terénů pro horskou turistiku? A líbí se vám Vysoké Tatry, které tu poskytují řadu možností ke sportovnímu vyžití i k relaxaci? Pak byste si mohli do svého cestovního zavazadla přibalit i zip sáčky s posuvným jezdcem. Jsou to šikovní pomocníci nejen doma, ale i při cestování a pobytu na dovolené, a v horách je uplatníte možná mnohem víc, než kde jinde.

turistika ve Vysokých Tatrách

Zabezpečená svačina – až si budete v penzionu či v hotelu chystat svačinu na horskou túru, uložte ji do zipového sáčku. Do jednoho dáte směs ořechů a sušeného ovoce, do druhého ovoce čerstvé, do třetího uvařená vejce a chléb s pomazánkou, do čtvrtého sušenky, čokoládu a oplatky, do pátého nakrájenou zeleninu v podobě salátu, a v tomto výčtu vhodných potravin bychom mohli ještě dlouhou pokračovat. V sáčcích se se svačinou nic nestane, bude tu chráněna před povětrnostními vlivy a prachem, a stačí ji pak pouze umístit v zavazadle do jedné plastové dózy s víkem.

náhradní ponožky

Zabezpečené papírové ubrousky a toaletní papír – papírové předměty při turistice velmi trpí, zejména pod vlivem vlhkosti či deště. Jakmile vám namokne či navlhne toaletní papír, a nemáte si čím utřít zadnici, je to docela průšvih. Rozmáčené ubrousky vám také nebudou na nic. Do sáčku se zipem se vyplatí vkládat i papírové mapy nebo mobilní telefony či jinou elektroniku, bezpečně chrání před vlhkostí v podstatě jakýkoli předmět.

Zabezpečené špinavé prádlo – turistika je velmi náročná sportovní aktivita zejména pro krevní oběh a dolní končetiny. V první řadě musíte mít dobré boty, což je základ. Boty vás nesou, respektive nesou vás nohy, a ty musí být v suchu, aby se uvnitř bot netvořily puchýře. Proto se vyplatí měnit na túře ponožky třeba i pětkrát za den. Ty propocené vložíte do zipového sáčku, aby vás i nikoho jiného venku v přírodě neobtěžovaly typickým chodidlovým zápachem.