Kelpa pro psy eliminuje překyselení a vyživuje organismus

Kelpa pro psy se využívá z několika důvodů, ale tím společným jmenovatelem je vždy působení živin, převážně minerálů, které zabraňují vzniku odpadních kyselin, tzv. překyselení. S tímto pojmem jste se již možná setkali v souvislosti s lidským genomem, ale týká se to samozřejmě i zvířat.

Domácí mazlíčci jsou naprosto závislí na tom, jakou potravu jim vložíme do misek, a ta bývá velmi často nepříliš kvalitní. Důvodem může být nedostatečná informovanost majitelů psů a koček, anebo úspora financí. Paradoxně ty obchodní řetězce, které investují mnoho úsilí a peněz do reklamy a snižují cenu krmiv na minimum, vašim mazlíčkům nepřináší to, co by skutečně potřebovali.

velký hafan

Prémiová krmiva vám tak mohou připadat předražená, přitom to není jen o ceně, ale hlavně složení krmných směsí (masových konzerv a granulí). Se zvířaty je to pak jako s lidmi, pokud je krmíte dlouho nekvalitní potravou s vyšším obsahem obilovin, aditiv (barviv a konzervantů), nebo dokonce cukru, mohou onemocnět chorobami trávicího traktu, budou se jim kazit zuby, tvořit se na nich zubní plak a kámen, budou mít špatnou srst a další zdravotní problémy.

řasa Kel

Proč je dobrá kelpa

Kelpa je druh řasy, rostoucí v chladných světových mořích a oceánech, a to v podmínkách čistých vod, nezasažených průmyslem a odpadními látkami. Navíc je schopnost rostlin vybudovat svá těla natolik velká, že dovedou využít veškeré živiny z mořské vody i z lokální pevniny. Mohou nám nabídnout velké množství dobře vstřebatelného organického jódu a dále vápník, hořčík, železo, mangan, měď, draslík, fosfor a další důležité prvky. Kelpa se přidává psům do krmiva ve formě prášku či tablet, působí velmi dobře na zuby i dásně a v trávicím traktu dodává výživu a zároveň na sebe váže toxické odpadní látky z organismu.

Kelpu znají také příznivci čínské medicíny a makrobiotiky pod názvem Kombu, přidává se již po staletí do pokrmů a slouží jako léčebný a preventivní prostředek proti civilizačním chorobám.