Vyčistěte ho všude


Letní počasí s sebou nese i stále vyšší teploty, které se dají nejlépe přežít tak, že se ponoříte do příjemně studené vody. Návštěvy bazénů patří mezi nejoblíbenější činnosti mnoha lidí, a jistě vám neuniklo, že bazény a koupaliště praskají ve švech. Jen těžko byste hledali příjemnější způsob jak strávit horké dny, a právě pobyt v bazénu je ideální jak přečkat nepříjemné vedro. To může dokonce způsobovat zdravotní problémy mnoha lidem, a tak je nejlepší se naložit do bazénu a zchladit se.

bazénový vysavač

Když se vám nechce jet na koupaliště, v případě že si pořídíte bazén domů, máte možnost skočit do vody hned u domu. A to je hlavní důvod proč si ho pořídit. V dnešní době jsou bazény cenově dostupné, takže nemusíte mít obavy z toho, že byste si ho nemohli dovolit. Nejlevnější bazény stojí okolo 50 tisíc korun, což je poměrně dostupná částka.

A to úskalí?
Mít vlastní bazén je sice velice příjemné, ale je potřeba se o něj starat. Bazén vyžaduje úplně jinou péči než jste zvyklí u jiných svých věcí. Protože se ve vodě přirozeně vyskytují bakterie, tak jako všude, je nutné vodu pravidelně čistit. Základem je filtrace, která musí jet prakticky pořád. Důležité je pravidelně měřit pH vody, které vám prozradí, v jaké je voda kondici.

žena v bazénu

Do bazénu vám čas od času spadne listí, nějaká ta větvička nebo se do ní dostanou jiné nečistoty. Ty je potřeba pravidelně sbírat sítkem. Co se týče vody, ta se musí dezinfikovat vhodnou chemií. Čistit se musí i povrch bazénu, na kterém mohou ulpívat nečistoty jako je například maz. Ideální je vysavač trojúhelníkový BLACK chlorito, který se dostane všude – nejen na rovné plochy, ale i do rohů. Právě rohy jsou často zanedbávané, protože se do nich špatně dostává. S kvalitním vysavačem to ale bude hračka a váš bazén bude čistý po každém čištění na 100 %. Vyberte si vhodnou chemii i příslušenství a udržujte svůj bazén v čistotě.