Pro pohodlnou menstruaci

Všichni asi ví, co se s tělem ženy děje během menstruace. Je to období, které je často provázeno nevolnostmi, bolestmi břicha i hlavy, a v extrémních případech není žena schopná několik dní vyjít ven z postele. Těmto stavům příliš nepomáhá ani fakt, že některé menstruační pomůcky mohou způsobovat zdravotní potíže. Paradoxně tampony mohou způsobit syndrom toxického šoku, který je životu nebezpečný. Kromě tohoto syndromu může způsobovat například záněty, protože obsahují umělá bělená vlákna, která mohou zůstávat v těle. Pokud i vy trpíte těmito potíži, zkuste alespoň dva měsíce tampony nepoužívat, a možná si všimnete, že vám to od bolestí břicha pomohlo.

vložky a tampony

Co místo nich?
Používání tamponů je velmi snadné a koupíte je snad všude, proto je tolik žen volí. Jenže na druhou stranu mohou být zdravotně závadné. Místo tamponů můžete používat třeba kalíšek, ale ten některé ženy odmítají z toho důvodu, že kalíšek je potřeba vylít, vyčistit a pak se teprve může používat znova. Pro některou ženu může být těžké se naučit kalíšek správně zavést, protože musí pevně přilnout ke stěně.

Jestli nechcete vyzkoušet kalíšek, může pro vás být skvělou volbou jiná pomůcka. Menstruační kalhotky fungují podobně jako vložky, ale nosíte je místo spodního prádla. Jejich používání je velmi komfortní a diskrétní, nikdo kromě vás nebude vědět že je máte na sobě. Díky několika savým vrstvám pojmou všechno co je potřeba a vydrží zhruba stejně dlouhou dobu jako pomůcky, které dosud používáte.

žena kalhotky

Nebojte se je vyzkoušet. Padnou vám jako ulité, stačí jen nakoupit potřebný počet kusů, abyste je mohla pohodlně střídat. Pokud nedokážete odhadnout kolik jich budete potřebovat, každý e-shop vám ochotně poradí. Není potřeba se stydět, pro někoho může být těžké odhadnout počet kusů, které byste měla mít ve skříni. Buďte v klidu i během menstruace.