Co se zavrtává do dřeva?


Pokud si prohlížíte různé dřevěné výrobky, všimnete si někdy, že tyto nejsou jenom ze dřeva samotného. Někdy je tu použit i jiný materiál a také součásti pocházející klidně i z jiných materiálů. A například u toho, co vzniklo spojením více kusů dřeva, můžete zjistit i to, že k tomuto účelu byly použity vruty. Jistě, takové jednotlivé kusy dřeva se dají i sbít hřebíky nebo slepit klihem nebo jiným vhodným lepem, ale vruty jsou k tomuto účelu mnohdy daleko vhodnější. A to proto, že jsou jimi vytvořená spojení opakovaně rozmontovatelná. Vruty se dají kusy dřeva sešroubovat a pak se to může v případě potřeby zase jednoduše rozšroubovat. Což ale není jediný důvod, proč se pro tento účel právě vruty používají. Ty nacházejí i různá další uplatnění.

staré vruty

I u vrutů ale platí, že nejsou jeden jako druhý. Co se jejich využití týká, jsou sice stejné, ale jejich individuální vlastnosti je činí někdy více a někdy méně vhodnými. Záleží tu i na jejich délce, i na kvalitách materiálu, ze kterého jsou vyrobené, i na závitu, zářezu na hlavičce a podobně. S některými se pracuje lépe a s jinými hůře, některé vydrží v exteriéru i interiéru, zatímco jiné jsou vhodné jen jako dočasné řešení, protože začnou třeba korodovat… A i na vzhledu záleží.

A tak si zejména profesionální řemeslníci, i když nejenom oni, pořizují raději vruty TORX quadrofixing.cz, u kterých si mohou vybrat právě takové kvality, jež potřebují.

černé vruty

S takovými vruty se leccos snadno spojuje, montáž s pomocí těchto je rychlá, tyto jsou vysoce odolné a minimálně opotřebovávají pracovní nástroje. A náramně snadno se s nimi manipuluje.

Takže jsou to právě tyto vruty, jež se ideálně hodí k výrobě pevných spojů u mnoha druhů staveb, používat je lze vně i uvnitř budov a nevyžadují ani předvrtání. A když se použijí rázové utahováky, což u těchto vrutů není problém, jde práce skvěle od ruky a všechno je hotové raz dva.