Není nad vlastní soukromí

Někteří lidé se nechají zlákat sliby určitých subjektů, že je kamerové systémy ochrání před kriminálními živly, přitom si neuvědomují, že ten hlavní podíl mohou v tomto směru provést sami. Průmyslové kamery mají jistě svůj význam na některých místech například při sledování výroby, ale jestliže monitorují pohyb osob, mohou snadno kolidovat se ztrátou soukromí, a to je dnes velmi citlivé téma. Jen si vybavte, kolik obstrukcí se dnes točí kolem GDPR, přitom kamery poskytují mnohdy více informací, než kolik o sobě lidé sdělují v rámci různých osobních dat.

betonový plot

Z kamer lze vyčíst způsob odívání, životní styl, zájmy a záliby, kontakty s různými lidmi a mnoho dalších záležitostí. A tak kdo má zájem střežit své soukromí, odloží kameru a namísto ní si vytvoří na vlastním pozemku dostatečně bezpečný prostor výstavbou patřičného oplocení. Výborně k tomu mohou posloužit i betonové ploty z Lanškrounu.

kamenná zeď

Přes plot nikdo nevidí

Žádná zeď není nepřekonatelná, to je jasné, a to i kdyby byla obehnána ostnatým drátem, ale o to tu nejde. Cílem je v první řadě vystavět tak vysokou zídku, skrze níž nelze při běžné chůzi nebo jízdě na kole či autem volně pozorovat uzavřené soukromé prostory.

Betonový plot je neprůhledný, nemá žádné spáry a chcete-li nahlédnout na druhou stranu, musíte na něj vylézt nebo jej přelézt, a to si každý neodváží, navíc je to tak nápadné, že si toho určitě někdo všimne. Většinou postačí postavit jej do výšky dvou metrů, i když je maximální možná výška 250 cm. A tam, kde nechcete stavět tak vysoké zdivo, lze plot doplnit dřevem, anebo jej ponechat jen nízký a využít zpevnění terénu pro doplnění hranice pozemku živým plotem.

Jak vidíte, živé ploty jsou velmi variabilní a lze s nimi doslova a do písmene kouzlit. Jejich výstavbu zvládne firma na klíč během několika dní, a v takovém případě máte i záruku na provedenou práci a jistotu, že plot bude přesně podle vašich představ.