Do svatební kytice i na stůl


Jaké květiny jsou v kurzu?
Módní trendy prosakují do všech oblastí našeho života. Může si všimnout, že dávno nejde jen o módu v oblečení, ale i v bydlení nebo v dekoracích. Trendy se mění všude, a jiné to není ani u květin. V poslední době jsou velice populární sušené květiny, které jsou trvanlivé a vydrží vám několik let. Stále více nevěst si vybírá sušenou svatební kytici, do které se skvěle hodí například růže sušené, protože jde o jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších květin. Působí vznešeně, a dá se použít nejen do květin a aranžmá, ale i ke zdobené různých dezertů.

květinová vazba

Svoje místo si sušené květiny, a zejména růže, našly i ve výrobě kosmetiky. Z čerstvých květů se lisuje olej, který je ceněný pro své blahodárné účinky na pokožku. Sušené květy se používají v podobě drti jako příměs do mýdel nebo do peelingů. Sušené květiny najdeme i ve svíčkách, protože jak se svíčka rozpouští, vůně se rozvíjí a je intenzivní.

sušené růže

Kdo hledá opravdu trvanlivou květinu a sušenou nechce z obav z jejich opadávání (sušené květy se mohou snadno zlomit), může zkusit uvázat kytici a použít květiny stabilizované, které vypadají jako živé, ale jsou speciálně upraveny tak aby neopadávaly. Díky tomu bude kytice vypadat skvěle i po několika týdnech.

Na Florservice najdete obrovský výběr floristických potřeb. Můžete si vybrat nejen základní vybavení jako jsou vázací dráty nebo aranžovací hmoty, ale najdete zde i mnoho sušených a stabilizovaných květin, které se vám do vazeb budou skvěle hodit. Pomocí nich vytvořte krásné vazby, které budou dělat parádu mnohem déle než by to zvládly čerstvé květiny. Do mnoha vazeb jsou navíc vhodnější sušiny, a to třeba na celoroční věnec na dveře, kam se vyloženě hodí sušené květy a stabilizované květiny. Výroba věnce nebo aranžmá není těžká a zvládne ji každý kdo má chuť se učit nové věci.