Co navštívit v Šariši?

V Česku je spoustu krásných míst, které stojí za to navštívit. Stejně tak ale i na Slovensku. Jedním z míst, které se určitě vyplatí navštívit, ať už pokud chcete na dovolenou nebo jen tak na zajímavý výlet, je region Šariš. Největší města zde jsou Bardejov a Prešov. V celém regionu najdete široké a cenově přijatelné možnosti ubytování. Prohlédněte si nabídku ubytování Šariš.

A co se určitě vyplatí v těchto místech navštívit?

Prešov

Prešov

Toto krajské město má přes 80 000 obyvatel. Je častým turistickým cílem v této oblasti. Najdete tu spoustu turistických i historických zajímavostí, například Konkatedrálu svatého Mikuláše, která pochází z 13. století nebo Krajské muzeum, které sídlí v krásných prostorech Rákociho paláce. Najdete tu spoustu zajímavých expozicí, jako historické zbraně, historický nábytek, neživá příroda nebo soľnobanská krajka.

Kamenná Baba

Tato národní přírodní rezervace se nachází v obci Prešov. V tomto kousku krásné přírody najdete obtížný terén, který je ale upravený pomocí různých žebříků, můstků a řetězů, aby ho turisté zvládli přejít. Odmění vás krásná příroda, potok a vodopád, který rozzáří okolní krajinu.

hiking

Veľká Domaša

Tato ohromná vodní nádrž je častým turistickým cílem. Na jejím břehu se nachází hned pět rekreačních středisek. Voda v nádrži je průzračná a v letních měsících příjemně teplá. Pláže jsou v okolí středisek písečně upravené a na březích najdete spoustu atrakcí pro děti, sportovního vyžití, vodních atrakcí, restaurací a také ubytování.

Kapušanský hrad

Jedná se o zříceninu hradu, která se nachází přímo nad obcí Kapušany. Z okolí zříceniny je nádherný výhled na region Šariš. Areál zříceniny bývá volně přístupný, nepravidelnou otevírací dobu má vysoká věž, která zůstala zachována. Pokud budete mít štěstí, dostanete se tedy i na ni a můžete si užít ještě krásnější rozhled.