Design studio navrhuje i dětské pokoje

Dětský pokoj je obytný prostor, který vyžaduje určitá specifika, s nimiž se nesetkáte v jiných místnostech. Přizpůsobuje se potřebám dětí v širokém věkovém rozpětí od těch předškolních, až po studenty středních a vysokých škol. Dětské a studentské pokoje jsou odlišně koncipované zejména, co se týče e pracovního koutu, který navazuje na oddechové zóny, a tak musíme věnovat značnou pozornost těmto oběma částem, což nebývá zvykem v obývacích pokojích a ložnicích.

návrh pokoje

Zútulnit prostředí a zároveň podpořit praktickou stránku věci není v dětských pokojích snadné a mnozí z nás to řeší spoluprací s design studiem v Praze. Co od bytového designéra očekávat a s jakými nápady vás může překvapit?

Uspořádání nábytku – designéři pracují s 3D softwarem, který projektuje rozvržení nábytku a bytových doplňků v daném prostoru tak, aby to bylo efektivní a zároveň zajímavé, útulné a na první pohled atraktivní. Někdy stačí vhodně poskládat to, co máme k dispozici, a zjistíte, že tato koncepce je mnohem lepší, než ta původní.

dětský pokoj

Netradiční prvky – jedním z méně tradičních prvků je patrová postel, doplněná v dolní části o psací stůl nebo úložný prostor. Toto řešení nabízí úsporu volného místa poměrně značnou, a v takovém prostředí se pak lépe navrhuje rozmístění dalších kusů nábytku, například šatní skříně, zrcadla, polic s hračkami či květinami, svítidel, odkládacích stolků atd.

Barvy – nezapomínejte dát dětem možnost vyjádřit se k barevnému řešení jimi obývaného zázemí. Pro děti je jejich pokojík klíčovým vnitřním prostorem pro rozvoj osobnosti, a zanedbáte-li barevnost, může to mít negativní vliv na psychiku a další vývoj v rámci školní výuky i volnočasových aktivit. Barvy lze vhodně kombinovat jak s podlahovou krytinou, tak i malbou, a zajímavě vypadá zejména kontrastní barevné kombinace, například modrá se žlutou, červená s bílou, zelená s oranžovou atd.