Čím nahradit kávu?

Prokázalo se, že pokud to s kávou nepřeháníme, nemá na náš organismus negativní vliv. Problém ovšem nastává, pokud vypijeme třeba 7-10 šálků kávy denně. V takovém případě už to pro nás není příliš zdravé, a měli bychom se poohlédnout i po jiných alternativách, které nám dokáží dodat energii.

Existuje jich totiž velká spousta.

smoothie

Čaje

Nejrůznější druhy čajů mají v sobě kofein, ale oproti kávě menší množství. Stále vám ale dodají potřebnou energii, ale nemají obvykle takové vedlejší účinky, jako káva. Pokud chcete něčím nahradit svůj šálek ranní kávy, doporučujeme třeba zelený čaj, který má skvělé zdravotní účinky, nebo černý čaj. Jestli vám nechutná obyčejný černý čaj, můžete si vybrat z velkého množství aromatizovaných černých čajů.

Smoothie

Máte rádi ovoce? Ovoce je přírodním zdrojem rychlých cukrů, které vám okamžitě dodají pořádnou dávku energie. Budete potřebovat jen mixér, do kterého dáte trochu vody a poté už jen ovoce a zeleninu, které máte rádi. Můžete zvolit jahody, maliny, borůvky, banány, mango, pomeranč, baby špenát, celer…cokoliv. Vše spolu rozmixujete a váš zdravý zdroj energie je na světě.

zlaté mléko

Zlaté mléko

Slyšeli jste už někdy tento název? Tento nápoj je opravdovým zdrojem energie, vitamínů a zdraví. A navíc je vynikající. K přípravě budete potřebovat mléko, nejlépe rostlinné a koření. Především kurkumu, která zbarví mléko do zlatavého odstínu, odkud je i odvozen název nápoje. Dále doplníte nápoj o skořici a zázvor. Pravidelné pití má pozitivní vliv na procesy v mozku, psychickou pohodu a zabraňuje zánětům v těle.

Čekanková káva

Tento nápoj je ideální, pokud chcete pocítit chuť kávy, ale zároveň nechcete přijímat kofein. U těchto nápojů většinou zafunguje placebo efekt, takže i bez obsahu kofeinu cítíte, jak se vám po vypití zvedla hladina energie. Čekanka obsahuje spoustu vlákniny, která je důležitá pro zdravé fungování našich stře. Ale pozor, u některých jedinců může konzumace vyvolat zažívací potíže, především nadýmání.